ContactRSS
اخبار

کد خبر : 927 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 آذر 1395 - ساعت: 08:10

چاپ
خوشحالی برخی ها از بدعهدی آمریکا قابل درک نیست / دیپلماسی هوشمندانه ،راه حل اجرای برجام است

فرماندار بهشهر در جمع دانشجويان دانشگاه علمي كاربردي:

خوشحالی برخی ها از بدعهدی آمریکا قابل درک نیست / دیپلماسی هوشمندانه ،راه حل اجرای برجام است


سیدخالق سجادی اظهار کرد : اجرای برجام فواید و اثرات زیادی در کشور دارد و می تواند بسیاری از گره های ناگشوده بخش های گوناگون کشور را باز کند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر، سيد خالق سجادي فرماندار شهرستان بهشهر به مناسبت ١٦ آذر در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در جمع دانشجويان دانشگاه علمي و كاربردي بهشهر ضمن تبريك به دانشجويان عنوان كرد: در مسیر اجرای برجام ، بدعهدی هایی از طرف مقابل صورت گرفته که حل آن فقط با دیپلماسی هوشمندانه امکان پذیر است.

 

سیدخالق سجادی اظهار کرد : اجرای برجام فواید و اثرات زیادی در کشور دارد و می تواند بسیاری از گره های ناگشوده بخش های گوناگون کشور را باز کند.


وی بیان کرد : متاسفانه برخی ها در داخل کشور از بدعهدی آمریکا خوشنودند که دلیل این شادمانی ها قابل درک و فهم نیست.


فرماندار بهشهر افزود : این عده انگار نمی دانند که اگر برجام به طورکامل در کشور اجرا شود می تواند نتایج مفیدی بر سلامت، صادرات ، روابط بانک ها ، کاهش ایران هراسی ، جذب سرمایه گذاران خارجی و موارد بسیار دیگر داشته و مشکلات بخش های گوناگون را به سرانجام مطلوب برساند.

 

سجادي اظهار کرد: دانشجویان از قشر جوان جامعه هستند و باید شور جوانی با شعور همراه باشد زیرا هرگاه شور به تنهایی عمل کرد فاجعه آفرید و اگر شور جوانی دانشجویان با شعور علمی، مذهبی، اجتماعی و سیاسی همراه باشد قطعا در جامعه تحول ساز خواهد بود.

 

وی در ادامه خاطر نشان كرد: با شورترین مذهبی ها خوارج بودند که برای عبادت خدا شب زنده داری می کردند و پیشانی های پینه بسته داشتند اما این شور و شعف با فهم و شعور همراه نبود که همین موضوع زمینه ساز مشکلات عدیده ای شد.


نماينده عالي دولت در شهرستان بيان كرد، نمونه بارز شور همراه با شعور، رزمندگان 8 سال دفاع مقدس هستند که در سنین جوانی و نوجوانی و اغلب از قشر دانش آموز و دانشجو بوده که برای دفاع از مرزهای کشور و آرمان های جمهوری اسلامی، جان خود را فدا کردند و آسایش و آرامش امروز مردم ایران مرهون جانفشانی های آن ها است.

 

وی با بیان اینکه دانشجویان در شرایط سنی قرار دارند که می توانند بسیاری از مسائل اجتماعی را از محیط دانشگاه رهبری کنند، افزود: بحث ازدواج و طلاق که امروزه شاهد افزایش آمار آن در جامعه هستیم و بسیاری از جوانان را دچار مشکلات عدیده ای کرده است باید عوامل افزایش این پدیده در حوزه دانشگاهی بیشتر مورد بررسی و کنکاش قرار گیرد زیرا طلاق تبعات سوء بسیاری را در پی دارد و متاسفانه امروزه حدود یک سوم ازدواج ها به طلاق منجر می شود که بیشتر از قشر جوان و تحصیلکرده هستند و باید عوامل آن ریشه یابی شود.


سجادی در ادامه به نقش موثر دانشجویان در سازندگی آینده کشور اشاره کرد و گفت : توان و ظرفیت علمی دانشجویان شهرستان زیاد است و باید شرایط وارد کردن دانشجویان نخبه و کار آمد به بخش های مدیریتی را فراهم کرد.


وی افزود : لازمه رسیدن به این هدف ، توانمند کردن هر چه بیشتر دانشجویان و فراهم کردن فضایی فعال و متعادل در حوزه های اجتماعی ، سیاسی ، ورزشی و علمی در دانشگاه ها است.


فرماندار بهشهر نبود فرصت های شغلی را یکی از مشکلات اصلی کشور دانست و گفت : با روند روز افزون تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی ، نمی توان انتظار داشت همه این دانش آموختگان جذب سازمان های دولتی شوند.


سجادی یکی از راه حل های برطرف شدن این مشکل را استفاده از تکنولوژی های جدید برای اشتغال زایی دانست.


فرماندار بهشهر در ادامه به تشریح مهمترین اقدامات دولت در شهرستان بهشهر پرداخت و گفت: منطقه آزادشدن بندر امیرآباد در شورای عالی منطقه آزاد تصویب شد و در حال حاضر در مسیر قانونی قرار دارد.


وی آبگیری سد گلورد را از دیگر برنامه های سال جاری برشمرد و ادامه داد: به زودی کلنگ پل روگذر سد به زمین زده می شود.


این مقام مسئول از بندر امیرآباد به عنوان سومین بندر فعال کشور یاد کرد و گفت: به زودی در این منطقه ویژه 4 کارخانه بزرگ افتتاح می شود.


سید خالق سجادی پروژه جاده رستمکلا – بندر، اتمام ساختمان بیمارستان 216 تختخوابی ، انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر و احداث شهرک 700 هکتاری را از پروژه های مهم این دولت در شهرستان بهشهر بر شمرد و خاطر نشان كرد افتتاح اين پروژه ها با حضور رئيس جمهور محترم جناب دكتر روحاني و يا با چند تن از مقامات تراز اول كشوري انجام مي شود.


در ادامه آسفالت مسیر دانشگاه و پل عابر پیاده از مطالبات دانشجویان این دانشگاه بود که پیگیری آنها را از فرماندار شهرستان بهشهر خواستار شدند.

 دیدگاه شما در مورد : خوشحالی برخی ها از بدعهدی آمریکا قابل درک نیست / دیپلماسی هوشمندانه ،راه حل اجرای برجام است

خوشحالی برخی ها از بدعهدی آمریکا قابل درک نیست / دیپلماسی هوشمندانه ،راه حل اجرای برجام است تغییر کد