ContactRSS
اخبار

کد خبر : 923 - تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آذر 1395 - ساعت: 16:21

چاپ
نگاه به توسعه گردشگری منطقه بايد تحول گرایانه است

معاون فرماندار بهشهر:

نگاه به توسعه گردشگری منطقه بايد تحول گرایانه است


جلسه کارگروه گردشگری با محوریت توسعه به ریاست محمد حامدی معاون فرماندار بهشهر و با حضور دستگاه های اجرایی و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر جلسه کارگروه گردشگری با محوریت توسعه به ریاست محمد حامدی معاون فرماندار بهشهر و با حضور دستگاه های اجرایی و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان برگزار و مشکلات گردشگری بررسی شد.


محمد حامدي معاون فرماندار بهشهر در این نشست به تشکیل کمیته تخصصی گردشگری برای برنامه ریزی و توسعه این صنعت تاکید کرد و گفت: تنها برخورداری یک کشور از جاذبه و نگاه جاذبه محور برای توسعه گردشگران کافی نیست، بلکه باید آنها را تا سطح «محصول» گردشگری ارتقاء داد. توسعه گردشگری یک امر فرا بخشی است و همه دستگاه ها باید به توسعه این صنعت کمک کنند.


محمد حامدی با بیان اینکه هم اندیشی و تعامل موجب پیشرفت سریعتر می شود خاطرنشان کرد: عدم هماهنگی و انسجام موجب عقب ماندن از بحث توسعه ی همه جانبه گردشگری خواهد شد.


وی برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت برای توسعه صنعت گردشگری شهرستان را امری ضروری دانست و گفت: اجرای شدن این مهم نیازمند سنجش ظرفیت هاست تا بینیم توان سازمان، موسسه یا دستگاهای اجرای جهت نیل به این هدف تا چه حد می باشد.

محمد حامدی با تأکید بر اینکه الگوهای گردشگری در بهشهر باید تقویت شود خاطرنشان کرد: اولین گام در این راه ظرفیت سنجی مناسب از قابلیت‌های گردشگری است تا بتوانیم بر مبنای آن برنامه‌ریزی صحیح داشته باشیم. اتکا به دم دست‌ترین ایده‌ها درخور شهرستان بهشهر با این ظرفیت و پتانسیل نیست.


وی در ادامه افزود : شهرداری ها، منابع طبیعی و محیط زیست میتوانند بعنوان بازوان قوی در کنار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ،شهرستان بهشهر را به قطب گردشگری در شرق استان تبدیل کنند.

 

معاون فرماندار با تاکید بر اینکه گردشگری یک علاقه و عشق است بیان داشت: مادامی میتوان به پیشرفت و توسعه در هر کاری دست یافت که با تمام وجود و انرژی برای آن کار تلاش کرد.

 

حامدی خاطر نشان کرد: نگاه ما به گردشگري نباید صرفا اهداف اقتصادي باشند بلکه آن چیزی که برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است توسعه ی این صنعت و شناخت شهرستان بهشهر به همگان است.

 

وی تصریح کرد: فرمانداری بهشهر بعنوان یک دستگاه اجرایی نگاه مثبتی به توسعه گردشگری در این شهرستان دارد و مجدانه این بحث را پیگیری میکند.

 

حامدی در پایان افزود: ازین پس جلسات کارگروه تخصصی گردشگری بصورت هفتگی برگزار میشود تا بتوانیم شاهد پیشرفت های چشمگیری در این حوزه باشیم.

 

 

 
 

دیدگاه شما در مورد : نگاه به توسعه گردشگری منطقه بايد تحول گرایانه است

نگاه به توسعه گردشگری منطقه بايد تحول گرایانه است تغییر کد