ContactRSS
اخبار

کد خبر : 892 - تاریخ انتشار : شنبه 29 آبان 1395 - ساعت: 16:12

چاپ
جلسه هماهنگی برنامه های هفته وقف در بهشهر برگزار شد

با حضور فرماندار و مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران:

جلسه هماهنگی برنامه های هفته وقف در بهشهر برگزار شد


با حضور سید خالق سجادی فرماندار شهرستان بهشهر و حجت الاسلام علیزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه جلسه هماهنگی برنامه هاي هفته وقف در بهشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر سید خالق سجادی فرماندارشهرستان بهشهر ظهر امروز در جلسه شهرستانی دهه وقف ضمن عرض تسلیت بمناسبت درگذشت مرحوم حاج محمدعلی طوسی پدر بزرگوار شهیدان طوسی و گرامیداشت دهه وقف سنت حسنه وقف را خدمتی بزرگ به مردم دانست و گفت: فرمانداری بهشهر و همه مسئولین این شهرستان برای استفاده از تمامی پتانسیلها و ظرفیتهای موجود جهت امورات عام المنفعه از هیچگونه تلاشی دریغ نخواهند کرد.


وی در ادامه افزود: شهرستان بهشهر از جمله شهرهایست که در حوزه وقف بسیار قوی عمل کرده است و با توجه به مشکلات اقتصادي توجه به این امر خطیر میتواند بسیاری از مشکلات موجود را مرتفع سازد.

 


فرماندار بهشهر با بیان اینکه اداره اوقاف باوجود توانمندیهای فراوان دارای یکسری محدودیتهاست خاطر نشان کرد: تلاش همه ما باید براین باشد که با مدیریت جهادی و با توجه به شعار سال اقداماتی انجام دهیم که همه مردم از آن منتفع گردند.

 


وی در این جلسه به لزوم احداث پاسگاهی در این شهرستان و مناطق بالادست تاکید داشت و گفت: شایسته است با اطلاع رسانی دقیق موقوفات جدید را به سمت نیازهای اساسی و حساس هدایت کنیم.

 

وي خاطر نشان كرد: بحث امنیت از جمله کلیدی ترین موضوعاتی است که امروزه باید به آن توجه شود.

 


حجت الاسلام والمسلمين ستار عليزاده مديركل اوقاف و امور خيريه مازندران ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام اربعین و گرامیداشت هفته وقف از زحمات تمامی فعالان در حوزه وقف تقدیر و تشکر کرد و گفت : وقف از ماندگارترین مظاهر فرهنگ و دین است. بواقع با مرتفع شدن مشکلات اقتصادی، اجتماعی مردم بسیاری از معضلات جامعه حل خواهد شد.

 


وی با بیان اینکه اطلاع رسانی در حوزه وقف بسیار ضعیف بوده است تصریح کرد: با وجود اهمیت وقف در زندگی روزمره و درک این موضوع که وقف خدمات فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و حتی سیاسی بسیاری به همراه خواهد داشت، متاسفانه برکات و اثرات حاصل از آن برای خیلی از افراد جامعه مبهم بوده است و این نشان از ضعف در اطلاع رسانی دارد.

 


مديركل اوقاف و امور خيريه مازندران با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بسیاری از کارهای غیرممکن را ممکن ساخت تاکید داشت : وظایف دستگاههای دولتی در ترویج فرهنگ وقف بسیار مهم و چشمگیر است . مسئولین باید با روحیه جهادی و دینی امورات غیر ممکن را به ممکنات بدل کنند. شایسته است تمامی فعالان در عرصه فرهنگی شهرستان بهشهر جهت هم تراز شدن مردم این شهرستان در بحث آشنایی با مقوله وقف تلاشی بیشتر داشته باشند.

 

عليزاده با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مقولات دین و فرهنگ اسلامی بحث وقف می باشد، بیان داشت: حمایت مسئولین در ترویج فرهنگ وقف، نماد مسئولیت پذیری آنان می باشد. شکوفایی فرهنگ وقف و آشنایی همگان با اثرات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی وقف ملزم برنامه ریزی هدفمند و نظام مند است .

 


وی از افزایش میزان وقف در استان مازندران خبر داد و گفت: خوشبختانه در سال جاری با تغییر نگاه و ورود افکار و ایده های جدید میزان موقوفی در استان مازندران به بیش از 200 وقف رسیده است و این نشان از حمایت و همکاری مسئولین، دولت و دستگاههای نظامی و انتظامی و خصوصا رسانه ها می باشد.

 


مديركل اوقاف و امور خيريه مازندران در پایان به هماهنگی جهت تشکیل کمیته‌های مختلف متناسب با محوریت رسیدگی به تمامی امورات و مشکلات جامعه تاکید داشت.

 

 دیدگاه شما در مورد : جلسه هماهنگی برنامه های هفته وقف در بهشهر برگزار شد

جلسه هماهنگی برنامه های هفته وقف در بهشهر برگزار شد تغییر کد