ContactRSS
اخبار

کد خبر : 885 - تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آبان 1395 - ساعت: 12:45

چاپ
 کشت مکانیزه گندم مازندران درروستای حسین آباد بهشهرآغاز شد

با حضور ريئس مركز توسعه و مكانيزاسيون جهاد كشاورزي،فرماندار بهشهر ورئيس جهاد كشاورزي استان:

کشت مکانیزه گندم مازندران درروستای حسین آباد بهشهرآغاز شد


با حضور عباسي رييس مركز توسعه و مكانيزاسيون سازمان جهاد كشاورزي كشور، سجادي فرماندار شهرستان بهشهر،حيدر پور رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان و ديگر مسئولين استاني و شهرستاني کشت مکانیزه گندم مازندران درروستای حسین آباد بهشهرآغاز شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر عصر امروز در آيين کشت مکانیزه گندم مازندران كه درروستای حسین آباد بهشهر با حضور عباسي رييس مركز توسعه و مكانيزاسيون سازمان جهاد كشاورزي كشور، سجادي فرماندار شهرستان بهشهر،حيدر پور رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان و ديگر مسئولين استاني و شهرستاني برگزار شد فرماندار بهشهر عنوان كرد: توسعه کشت مکانیزه علاوه بر کاهش هزینه های مختلف و وقت و زمان در افزایش کیفیت محصولات هم تاثیر گذار است.

 

سید خالق سجادی افزود: یکپارچه بودن اراضی کشاورزی گامی مهم در افزایش تولید در سطح هکتار است که باید این مساله در بخش کشاورزی رعایت شده و از خرد شدن زمین های کشاورزی جلوگیری شود.

 

وی با اعلام اینکه کشاورزی و صنایع وابسته به کشاورزی، محور توسعه استان مازندران است، اظهار کرد: به همین منظور برای داشتن کشاورزی توانمند و با صرفه باید از خردشدن زمین های کشاورزی جلوگیری شده و تمهیدات لازم برای این منظور اندیشیده شود.

 

فرماندار بهشهر همچنین افزود: اتلاف وقت و افزایش ضایعات کشاورزی هم یکی از مشکلات مهمی است که کشاورزان در مراحل مختلف کشاورزی با آن روبرو هستند که با در دستور کار قرار گرفتن کشت مکانیزه، این مشکلات از بین می رود.

 

سجادی ادامه داد: استفاده از کشت مکانیزه در بخش کشاورزی شاید در اوایل کار با مشکلاتی همراه بوده و هزینه ای داشته باشد اما در بلند بودن دارای صرفه اقتصادی بوده و به نفع کشاورزی و کشاورزان منطقه است.

 

وی گفت: با برنامه ریزی انجام شده امسال در کشت پاییزه گندم، ۲۰ هزار هکتار از اراضی به کشت پاییزه گندم اختصاص می یابد که ۳ هزار هکتار از این اراضی در منطقه بهشهر به کشت مکانیزه گندم اختصاص می یابد.

 

 دیدگاه شما در مورد : کشت مکانیزه گندم مازندران درروستای حسین آباد بهشهرآغاز شد

 کشت مکانیزه گندم مازندران درروستای حسین آباد بهشهرآغاز شد تغییر کد