ContactRSS
اخبار

کد خبر : 882 - تاریخ انتشار : یکشنبه 23 آبان 1395 - ساعت: 12:08

چاپ
پیام فرماندار شهرستان بهشهر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

پیام فرماندار شهرستان بهشهر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی


سيد خالق سجادي فرماندار شهرستان بهشهر طی پیامی ضمن گرامیداشت فرارسیدن ۲۴ آبان ماه روز کتاب ، کتابخوانی و کتابدار ، این روز را تبریك گفت.
متن پيام به شرح ذيل ميباشد:

بسم الله الرحمن الرحیم


امیرالمومنین علی علیه السلام فرمودند :
« کسی که با کتاب آرامش می یابد ، هرگز آسایش از او سلب نمی شود»

 

در عصر حاضر یکی از شاخصه های ارزیابی رشد و توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشور میزان مطالعه و کتاب خوانی مردم آن مرز و بوم است.

 

کشور باستانی ما ایران به عنوان یکی از گهواره های تمدن در جهان شناخته شده است. مراکز متعدد علمی، فرهنگی و کتابخانه های معتبر و علما و دانشمندان بزرگ ایران زمین را همه جهانیان به خوبی می شناسند؛ چه کسی است در دنیا که با دانشمندان فرزانه و نام آور ایرانی همچون ابوعلی سینا ، ابوریحان بیرونی ، فارابی، خوارزمی و … و شاعران برجسته ای چون سعدی، حافظ، فردوسی، مولوی و … آشنا نباشد.

 

تقویت و اشاعه این موضوع و همچنین فرهنگ سازی مسئله کتاب و کتابخوانی ، نیازمند عزم ملی است ، بدین گونه که تمامی مسوولین با آگاه سازی و اطلاع رسانی در بین مردم ، باید جامعه هدف را به سمت کار مفید که همان بحث مطالعه کتاب و کتابخوانی است ، سوق دهند و اجرای دقیق این مسوولیت خطیر از مهمترین مسائل است .

 

حال که روزهای ۲۴ الی ۳۰ آبان ماه هر سال هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است، بیاییم همه در گسترش و تقویت هر چه بیشتر موضوع کتاب تلاش کنیم و در یک کلام همه برای نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی به پا خیزیم. باشد که کتاب مسئله و دغدغه تک تک ما ایرانیان باشد.


اينجانب ضمن گرامیداشت اين روز آغاز هفته کتاب ، کتابخوانی و کتابدار ، از اهتمام و همراهی همه کسانی که با فکر ، اندیشه ، قلم و قدم در راستای اعتلای کتاب ، کتابخوانی و گسترش فعالیت کتابخانه های عمومی در شهرها و روستاها گام بر می دارند قدردانی می نمایم و برای همه این عزیزان توفیقات روزافزون مسالت دارم.

 

سيد خالق سجادي
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهشهردیدگاه شما در مورد : پیام فرماندار شهرستان بهشهر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

پیام فرماندار شهرستان بهشهر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی تغییر کد