ContactRSS
اخبار

کد خبر : 877 - تاریخ انتشار : جمعه 21 آبان 1395 - ساعت: 13:02

چاپ
باید در راستای کاهش آمار طلاق از تمام ظرفیت‌های هنری، مجازی، مشاوران و پایگاه‌‌های اجتماعی استفاده کرد

فرماندار بهشهر در جلسه کارگروه طلاق مطرح کرد:

باید در راستای کاهش آمار طلاق از تمام ظرفیت‌های هنری، مجازی، مشاوران و پایگاه‌‌های اجتماعی استفاده کرد


جلسه کارگروه طلاق شهرستان بهشهر با هدف کاهش آسیب معضل طلاق و برنامه اجرایی کاهش طلاق در فرمانداری شهرستان بهشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهشهر، جلسه کارگروه طلاق شهرستان بهشهر با ریاست سید خالق سجادی فرماندار شهرستان بهشهر و با حضور روسای دستگاههای اجرایی شهرستان در فرمانداری بهشهر برگزار شد.

 

سید خالق سجادی فرماندار شهرستان بهشهر در این جلسه با اظهار نگرانی از گسترش روز افزون طلاق در جامعه امروزی تأکید کرد: فروپاشی خانواده، ناهنجاری های اخلاقی، روانی و اجتماعی، فرزندان طلاق و گرایش به سمت اعتیاد از جمله آسیب هایی است که خانواده ها را تهدید می کند.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه در بهشهر با تشکیل کارگروه متعدد برای کاهش میزان طلاق اقداماتی صورت گرفته است و باید با برنامه ریزی منسجم و ارائه راهکارهایی برای حل مشکل طلاق در افزایش آمار ازدواج شاهد کاهش طلاق باشیم.

 

 

سجادی با اشاره به  علل و عوامل طلاق در جامعه گفت: فاصله گرفتن از ارزش های دینی ، تغییرات ارزشی و اخلاق جامعه ، کاهش مسئولیت پذیری  و کم رنگ شدن قبح طلاق در جامعه  و عدم آموزش و کسب مهارت های اجتماعی از عمده عوامل  افزایش طلاق دانست. 

 

 

وی وجود فضای مجازی را در تشدید عوامل متعدد طلاق موثر خواند و گفت: این ارتباطات موجی از بی اعتمادی را در فضای منزل حاکم کرده است که باید از این فضاها دوری جست تا بتوانیم به سوی اعتماد سازی گام برداریم و در ادامه با تاکید بر ضرورت تلاش در زمینه کاهش طلاق افزود: لازم است در راستای کاهش آمار طلاق از تمام ظرفیت‌های هنری، مجازی، مشاوران و پایگاه‌‌های اجتماعی استفاده کرد

 

 

سجادی با بیان اینکه همه ما در قبال جامعه و مردم مسئول هستیم تاکید داشت: برنامه ریزی مسئولان باید به سمت کاهش طلاق رفته و عوامل طلاق را باید  آسیب شناسی کرد و در جهت حل این مشکل کوشا باشیم.

 

 

سجادی بر نقش همه نهادهای علمی، آموزشی و فرهنگی و حتی اجرایی شهرستان در استحکام بخشی به نهاد خانواده، ارائه آموزش و مشاوره، برگزاری کارگاه های مهارت افزایی خانواده به زوجین تأکید کرد.

 

وی در پایان  بر لزوم شرکت کلیه اعضای جلسه در جلسات مهم فرمانداری شهرستان که طبق دستورالعمل دعوت شده اند تاکید  وگفت: درصورت عدم شرکت مدیر مجموعه در جلسه حتما موارد به مسئولین استانی  ذیربط گزارش خواهد شد

 

در ادامه این جلسه هر یک از دستگاه ها برنامه ها و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

 دیدگاه شما در مورد : باید در راستای کاهش آمار طلاق از تمام ظرفیت‌های هنری، مجازی، مشاوران و پایگاه‌‌های اجتماعی استفاده کرد

باید در راستای کاهش آمار طلاق از تمام ظرفیت‌های هنری، مجازی، مشاوران و پایگاه‌‌های اجتماعی استفاده کرد تغییر کد