ContactRSS
اسلاید شو

کد خبر : 83 - تاریخ انتشار : جمعه 02 آبان 1393 - ساعت: 12:01

چاپ
حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری بعنوان دومین امام جمعه شهرستان بهشهر معارفه شد

دومین امام جمعه شهرستان بهشهر معرفی شد

حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری بعنوان دومین امام جمعه شهرستان بهشهر معارفه شد


در جلسه شورای اداری شهرستان بهشهر که با حضور حجت الاسلام و المسلمین علیزاده معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، محمد تقی نورزاد فرماندار شهرستان بهشهر ،حجت الاسلام و المسلمین انتظاری مسئول شورای دفتر نمایندگی سیاستگذاری استان مازندران ،حجت الاسلام و المسلمین گواهی نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) تهران،حجت الاسلام و المسلمین سید ضیاءالدین جباری فرزند امام جمعه فقید بهشهر و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مدیران دستگاههای شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید با قرائت حکم ،حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری از سوی مقام معظم رهبری بمدت سه سال به امامت جمعه شهرستان بهشهر منصوب شد.

در این جلسه فرماندار بهشهر ضمن تسلیت درگذشت عالم ربانی و یار دیرینه امام و رهبری، حضرت‌آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری، به امام جمعه جدید بهشهر خیر مقدم گفت.

محمدتقی نورزاد با اشاره به برخی از خصلت‌های امام جمعه فقید بهشهر آیت‌الله سید صابر جباری، اظهار داشت: ایشان 35 سال امام جمعه بهشهر بود و در این مدت با همه اقشار و گروه‌های سیاسی و مذهبی ارتباط خوبی داشت.

در این مراسم علاوه بر نورزاد فرماندار شهرستان بهشهر ، حجت الاسلام و المسلمین سید ضیاءالدین جباری فرزند امام جمعه فقید شهرستان بهشهر ،حجت الاسلام و المسلمین گواهی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله (ص) تهران ،حجت الاسلام و المسلمین علیزاده معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور سخنرانی نمودند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین انتظاری مسئول شورای دفتر نمایندگی سیاستگذاری استان مازندران حکم امامت جمعه  را قرائت و توسط حجت الاسلام و المسلمین علیزاده معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به ایشان تقدیم شد.

در این جلسه نیز حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره سید العلماء مازندران حضرت آیت الله جباری (ره)امام جمعه فقید شهرستان بهشهر  و علمای منطقه ،خواستار وحدت مدیران ، خدمت گذاری به محرومان جامعه و اطاعت پذیری از ولایت فقیه شد.

امام جمعه جدید بهشهر ضمن قدردانی از همه کسانی که وی را برای این سمت در نظر گرفتند، به درگذشت الگوی اخلاق و صبر، آیت‌الله مهدوی کنی اشاره و اظهار داشت: ایشان یار امام و انقلاب و مظهر صلح و آشتی بودند.

حجت‌الاسلام سید عربعلی جباری بیان داشت: شهر بهشهر شهر آیات عظامی چون، کوهستانی و هاشمی‌نژاد و ایازی و جباری است و باید قدر آن را بدانیم.

وی با بیان اینکه اگرچه قابلیت این سنگر را نداشتم و شاید گزینه مطرحی برای امامت جمعه بهشهر نبوده و خود را نیز مطرح نکردم، افزود: از فرماندار و مسئولان می‌خواهم از همین دقایق فعالیت‌ها و خط‌مشی امام جمعه را برانداز کنند و اگر پیشنهاد و انتقاد و راهکاری برای توسعه شهرستان دارند، اعلام کنند.

امام جمعه بهشهر با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) درباره دوام مسئولیت‌ها با حسن سیاست، خاطرنشان کرد: اگر امروز می‌خواهیم به اداره شهرستان و کشور یک ملاک و طرحی بدهیم باید همین باشد که حسن سیاست داشته باشیم.

وی با اشاره به خصلت‌هایی چون توانایی، علم، سعه صدر، و شرح صدر، حضور و ارادت امام جمعه فقید بهشهر، گفت: تفاوت من با ایشان بسیار است اما در بسیاری از موارد خط مشی من شاید برگرفته از عمویم(آیت‌الله جباری) باشد.

امام جمعه بهشهر در ادامه سخنان خود خطاب به مدیران گفت: صداقت در کردار و رفتار، عملی کردن وعده‌ها و ندادن وعده‌های «سرخرمنی» به مردم و پاک‌دستی از جمله توصیه‌های من برای مدیریت خوب شهرستان است.

وی در پایان، اظهار داشت: به گونه‌ای عمل کنیم که شرمنده امام زمان و رهبر معظم انقلاب نباشیم

شرکت کنندگان در جلسه شورای اداری بهمراه امام جمعه و فرماندار جهت شرکت در نماز عبادی و سیاسی نمازجمعه مسیر فرمانداری تا مصلای نماز جمعه پیاده طی نمودند.دیدگاه شما در مورد : حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری بعنوان دومین امام جمعه شهرستان بهشهر معارفه شد

حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری بعنوان دومین امام جمعه شهرستان بهشهر معارفه شد تغییر کد