ContactRSS
  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
اسلاید شو

کد خبر : 651 - تاریخ انتشار : شنبه 26 تیر 1395 - ساعت: 10:21

چاپ
بازدید معاون اول رییس جمهوری و هیأت همراه از بندر ويژه اقتصادي امیرآباد

بازدید معاون اول رییس جمهوری و هیأت همراه از بندر ويژه اقتصادي امیرآباد


بندر امیرآباد کانون اصلی توسعه شمال کشور است.

معاون اول رییس جمهور عصر امروز در بازدید از بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر گفت: علی رقم همه مشکلات پیشرفت های خوبی در منطقه بندرامیرآباد مشاهده می شود.

 

اسحاق جهانگیری افزود: بندر امیرآباد در آینده کانون اصلی زیرساخت و توسعه شمال کشور است و کشورهای اطراف دریای خزر برای ترانزیت کالاهای خود نیاز دارند که از بندری مانند امیرآباد استفاده کنند.

 

وی اظهار کرد: ظرفیت خوبی برای تجار و بازرگانان در ایران و روسیه وجود دارد و باید به لحاظ راهبردی در این زمینه کار بیشتری صورت بگیرد.

 

وی ادامه داد: بندر امیرآباد تنها بندر متصل به راه‌آهن سراسری است و اسکله جدید که از کشتی به ریل متصل و بارگیری می‌شود نیز در جای خود مهم است.

 

جهانگيري در ادامه افزود : بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد باید با اشتیاق زیادی سرمایه‌گذاری کند، برای ما مهم اشتغال جوانان در منطقه است و اين فرصت با سرمايه گذاري در بخش خصوصي در اين منطقه محيا مي شود.

 

معاون اول رئيس جمهور در ادامه گفت : یکی از سیاست‎های در سال گذشته و سال‌جاری، تأمین سرمایه در گردش است که حتماً نظام بانکی کمک می‌کند تا اين امر محقق شود.

 

جهانگيري درباره تالاب بین‎المللی میانکاله گفت : جلساتی در این زمینه انجام شده است و به هر حال احیای این مجموعه و حفاظت از آن جزو کارهایی است که باید انجام شود، جلسه‎ای نیز به‎زودی انجام و در آن، حتماً تصمیم گرفته می‎شود تا مشکلات آن حل شود.

 

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: مازندران از قدیم محدودیت صنعت و کشاورزی وجود داشت و همانطور که به فکر محیط ‌زیست هستیم، رفع مشکل بیکاری جوانان هم برای ما مهم است.

 

سید خالق سجادی در این مراسم با اشاره به برخی از مشکلات شرق مازندران گفت: مهمترین بحث ما رفع مشکل آب شرب منطقه است و از دولت محترم می خواهم تدابیر ویژه ای را جهت تسریع و بهره برداری از سدگلورد انجام دهند.

 

فرماندار بهشهر میانگین شاخص جاده های آسفالت روستایی کشور را 65% اعلام کرد و گفت: میانگین میانگین شاخص جاده های آسفالت روستایی استان مازندران 50% و میانگین شاخص جاده های آسفالت روستایی شهرستان بهشهر کمتر از 30% می باشد.

 

وی افزود: توسعه بندرامیرآباد، تسهیلات ارزان قیمت و اجرای طرح های کارآفرینی و خود اشتغالی می تواند به کاهش نرخ بیکاری منطقه کمک فراوانی کند.

 

یادآور می شود در بازدید 2ساعته از منطقه بندر امیرآباد، رحمانی فضلی وزیر کشور، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، علی ربیعی وزیر کار-تعاون و رفاه اجتماعی، استاندار مازندارن و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی معاون اول رییس جمهور را همراهی کردند.دیدگاه شما در مورد : بازدید معاون اول رییس جمهوری و هیأت همراه از بندر ويژه اقتصادي امیرآباد

بازدید معاون اول رییس جمهوری و هیأت همراه از بندر ويژه اقتصادي امیرآباد تغییر کد