ContactRSS
اخبار

کد خبر : 1515 - تاریخ انتشار : دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 - ساعت: 15:48

چاپ

فرماندار شهرستان بهشهر خبر داد:

تشکیل اتاق فکر توسعه در شهرستان بهشهر با حضور نخبگان


اتاق فکر توسعه شهرستان بهشهر با هدف شناسایی و بررسی مسایل مربوط به توسعه و برنامه ریزی با رویکرد آمایش تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهشهر، اتاق فکر توسعه شهرستان بهشهر با هدف شناسایی و بررسی مسایل مربوط به توسعه و برنامه ریزی با رویکرد آمایش تشکیل شد.

در این نشست که با حضور جمعی از نخبگان شهرستان در حوزه های مختلف در فرمانداری این شهرستان برگرار شد، هادی خنجری فرماندار شهرستان بهشهر برنامه ریزی با رویکرد آمایش را از اساسی ترین اولویت ها در برنامه ریزی امروز و حلقه اتصال توسعه اقتصادی و محیط زیست خواند و گفت: توسعه و محیط زیست عناصری هستند که میتوان با شناسایی نقاط مشترک آنها، مسیر حرکت برای رسیدن به آینده ای آگاهانه را ترسیم کرد که با برنامه ریزی آمایش محور، در کنار توسعه میتوان به تعادل محیطی نیز رسید.

نماینده عالی دولت در شهرستان در بیان اهداف تدوین این سند این طور بیان داشت که : هدف از تدوین طرح سند توسعه با رویکرد آمایش، توسعه ای متوازن با توزیع بهینه جمعیت و فعالیت سرزمینی است، به گونه ای که هر منطقه متناسب با قابلیت ها، نیازها و موقعیت خود از طیف مناسبی از فعالیت های اقتصادی و اجتماعی برخوردار خواهد شد.


نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه آمایش را زمینه ای مناسب برای برنامه ریزی اصولی با تکیه بر ظرفیت های طبیعی محیط خواند و افزود: جاذبه های طبیعی بسیاری چون میانکاله، مناطق دشتی، جنگل و کوهستان بهمراه دریای خزر، جاذبه های تاریخی و باستانی بسیار در این شهرستان، گونه های متعدد گیاهی و جانوری و همچنین فرهنگ غنی مردمان این منطقه شرایط مناسب بسیاری را برای توسعه مهیا کرده که متاسفانه کمی مغفول مانده و بایستی با برنامه ریزی درست ان را در خدمت اقتصاد مردم بیاوریم.

وی ضمن اشاره به استفاده از ظرفیت های بومی برای رسیدن به توسعه صحیح گفت و تاکید کرد: ما دانش آموختگان و نخبگان بومی بسیاری داریم که میتوانیم با استفاده از این ظرفیت علمی بالا موتور توسعه را در بهشهر گرمتر کنیم.

هادی خنجری همچینین با تاکید بر پایدار نمودن توسعه تصریح کرد: بایستی مسیر حرکت را طوری تنظیم کمیم که تامین نیازهای امروز جامعه، نیاز نسل های آتی را تحت تاثیر خود قرار ندهد.

فرماندار شهرستان بهشهر همچنین در ادامه هدف نهایی را اجرا وعملیاتی کردن برنامه ها عنوان و خاطر نشان کرد: مسیر توسعه را باید هموار کنیم تا بتوانیم برنامه های زمان دار کوتاه، میان و بلند مدت را در این مسیر عملیاتی کنیم.

 دیدگاه شما در مورد : تشکیل اتاق فکر توسعه در شهرستان بهشهر با حضور نخبگان

تشکیل اتاق فکر توسعه در شهرستان بهشهر با حضور نخبگان تغییر کد