ContactRSS
اخبار

کد خبر : 1351 - تاریخ انتشار : شنبه 06 آبان 1396 - ساعت: 14:49

چاپ
۵۰ برنامه پدافند غیرعامل در بهشهر برگزار می شود

فرماندار بهشهر:

۵۰ برنامه پدافند غیرعامل در بهشهر برگزار می شود


فرماندار بهشهر با بیان اینکه پیوست پدافند غیرعامل در پروژه ها و طرح ها امری مهم و ضروری است از اجرای بیش از ۵۰ برنامه در هفته پدافندغیرعامل خبر داد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر،سید خالق سجادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که از یک سو توان دفاعی مجموعه را در زمان بحران افزایش داده و از سوی دیگر پیامدهای بحران را کاهش و امکان بازسازی مناطق آسیب دیده را با کمترین هزینه فراهم می سازد.

وی اظهار کرد: طرح های پدافند غیرعامل قبل از انجام مراحل تهاجم و در زمان صلح تهیه و اجرا می شوند تا در مواقع بحران افراد و نیروها از توان مناسب برای مقابله و مهار بحران برخوردار باشند.

این مسئول ادامه داد: استانداردسازی و رعایت نکات ایمنی در پروژه ها و سازه های مختلف از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و آحاد جامعه دارای ساختمان، منازل، طرح ها و اداراتی ایمن باشند.

فرماندار بهشهر با تاکید بر آموزش در پدافند غیرعامل گفت: توجه بر آموزش مداوم، به کارگیری تمهیدات و ملاحظات پدافند غیرعامل علاوه برکاهش شدید هزینه ها، توان کارآیی و دفاعی را در زمان تهاجم دشمن افزایش می دهد.

سجادی با اشاره به اجرای بیش از ۵۰ برنامه در هفته پدافند غیرعامل بهشهر افزود: این برنامه ها در طول هفته پدافند غیرعامل توسط دستگاههای مختلف اجرایی و توان مردمی در سطح شهرستان برگزار می شود.

وی گفت: زنگ پدافند غیرعامل، برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل، همایش نقش خانه های هلال روستایی و افزایش آگاهی مردم در حوادث، برگزاری مانور پدافند غیرعامل، برگزاری کلاس های آموزشی مبارزه با بیماری های زنبور عسل، مگس مدیترانه، تب برفکی، کرم گلوگاه، بازید از انبار دارو و بررسی وضعیت ذخیره دارویی، بازدید از تاسیسات و شناسایی نقاط آسیب پذیر، مانور شاخه زنی درختان سطح شهر و... از جمله برنامه های محوری این هفته است.دیدگاه شما در مورد : ۵۰ برنامه پدافند غیرعامل در بهشهر برگزار می شود

۵۰ برنامه پدافند غیرعامل در بهشهر برگزار می شود تغییر کد