ContactRSS
اخبار

کد خبر : 1279 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1396 - ساعت: 15:09

چاپ
با حضور فرماندار شهرستان بهشهر و ديگر مسئولين از فعالان عرصه خبر در شهرستان بهشهرتجلیل شد

‎به مناسبات ١٧ مرداد روز خبرنگار:

با حضور فرماندار شهرستان بهشهر و ديگر مسئولين از فعالان عرصه خبر در شهرستان بهشهرتجلیل شد


به مناسبت گراميداشت 17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز بزرگداشت خبرنگار صبح امروز با حضور فرماندار بهشهر و ديگر مسئولين از فعالان عرصه خبر در شهرستان بهشهرتجلیل شد.

‎به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر، به نقل از خبرگزاري ايسنا به مناسبت گراميداشت 17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز بزرگداشت خبرنگار صبح امروز با حضور سيد خالق سجادي فرماندار شهرستان بهشهر و ديگر مسئولين و روساي ادارات از فعالان عرصه خبر و رسانه در شهرستان بهشهرتجلیل شد.

 

سید خالق سجادی فرماندار بهشهر ظهر امروز در مراسم تجلیل خبرنگاران در سالن اجتماعات فرمانداری بهشهر، اظهار کرد: خبرنگاری از مشاغل سخت است و به ویژه خبرنگاران شهرستان ها منبع درآمدی بسیار پایینی دارند و معیشت آن ها به سختی می گذرد و متاسفانه منابع دولتی برای حمایت مالی از این قشر تلاشگر، اندک است.

 

وی با بیان اینکه هدف خبرنگاران باید دستگیری باشد نه مچ گیری، خاطرنشان کرد: خبرنگاران علاوه بر اطلاع رسانی باید در زمینه تحلیلی بیشتر ورود پیدا کنند و عملکرد اداره ها، نهادها و دستگاه های اجرایی را نقد منصفانه کنند.

 

سجادی گفت: خبرنگاران نباید از قلم و رسانه ای که در اختیار دارند برای تخریب یا بزرگنمایی مسائل و رویدادها استفاده کنند بلکه باید با بیان حقایق، آسیب شناسی و ارائه راهکارهای عملیاتی موجب توسعه شهرستان و استان شوند.

 

سجادی خاطرنشان کرد: همه مشاغل مانند شمشیر دو لبه هستند و خوبی و بدی و مزایا و تهدیدهای را به همراه دارند اما وظیفه انسانی و حرفه ای همه افراد در هر جایگاه و موقعیت اجتماعی که قرار دارند حکم می کند که انصاف را رعایت کنند و برای منافع شخصی و حزبی به دنبال تعریف و تمجید نابجا یا تخریب و سیاه نمایی نباشند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر در این مراسم، اظهار کرد: در سال 95 شاهد فراز و فرودهای بسیاری در سطح کشور، استان مازندران و شهرستان بهشهر بودیم که خبرنگاران اقدامات خوب و امیدوارکننده و همچنین وقایع و حوادث بد را با زحمت بسیار پوشش خبری دادند و به اطلاع عموم رساندند.

 

مسعود فلاح گفت: تا کنون سازمان دهی خوبی برای خدمات دهی به خبرنگاران صورت نگرفته است زیرا شغل اکثر خبرنگاران ثابت نیست و حداقل هایی که از طریق فعالیت های خبری برای آن ها لحاظ می شود کفاف زندگی و معیشت آن ها را نمی دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: خبرنگار کسی است که شغل وی اقتضا می کند با نگاه تیزبین و اخبار نقادانه در جهت اصلاح امور به مسئولان تلنگر بزند و به همین دلیل مسئولان و مدیران دستگاه ها و نهادها نباید انتظار داشته باشند که خبرنگار فقط به تعریف و تمجید بپردازند بلکه باید با اخبار نقادانه خود به مسئولان تلنگر بزنند تا مدیران دچار روزمرگی و فراموشی نشوند و برای ارائه خدمات هرچه بیشتر به مردم و جامعه تلاش کنند.

 

 در پایان این مراسم از 20 نفر از خبرنگاران شهرستان بهشهر با حضور فرماندار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و امام جمعه بهشهر با اهدای لوح سپاس و هدایا تجلیل شد.

 

 

 

  دیدگاه شما در مورد : با حضور فرماندار شهرستان بهشهر و ديگر مسئولين از فعالان عرصه خبر در شهرستان بهشهرتجلیل شد

با حضور فرماندار شهرستان بهشهر و ديگر مسئولين از فعالان عرصه خبر در شهرستان بهشهرتجلیل شد تغییر کد