ContactRSS
اخبار

کد خبر : 1274 - تاریخ انتشار : دوشنبه 16 مرداد 1396 - ساعت: 19:47

چاپ
کسب رتبه‌های برتر کشوری در کنکور سراسری ماحصل تلاش مربیان، اولیا و سخت کوشی دانش‌آموزان در شهرستان است

فرماندار بهشهر در جلسه شوراي آموزش وپرورش شهرستان:

کسب رتبه‌های برتر کشوری در کنکور سراسری ماحصل تلاش مربیان، اولیا و سخت کوشی دانش‌آموزان در شهرستان است


فرماندار بهشهر گفت: مسؤولان باید به این مهم توجه کنند که رقابت باید در تمامی مدارس شهرستان نهادینه شود و از اختصاصی کردن رقابت در مدارس خاص بپرهیزند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر، جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان بهشهربامحوریت پروژه مهر 96،هدایت تحصیلی،سرویس مدارس،آموزش اولیای پایه اول ابتدایی وطرح پوشش دانش آموزان
به رياست سيد خالق سجادي فرماندار شهرستان بهشهر، و با حضور اصغري مدير آموزش و پرورش شهرستان و اعضاي حاضر در جلسه در دفتر فرماندار بهشهر برگزار شد.

فرماندار بهشهر گفت: مسؤولان باید به این مهم توجه کنند که رقابت باید در تمامی مدارس شهرستان نهادینه شود و از اختصاصی کردن رقابت در مدارس خاص بپرهیزند.

نماينده عالي دولت دو شهرستان با بیان اینکه موفقیت دانش‌آموزان بهشهری یک افتخار بزرگ برای شهرستان است، اظهار کرد: کسب رتبه‌های برتر کشوری در کنکور سراسری ماحصل تلاش مربیان، اولیا و سخت کوشی دانش‌آموزان است و نشان از این مهم دارد که دانش‌آموزان بهشهری به مسئله کسب علم و دانش علاقه‌مند هستند.

وی با بیان اینکه در غربالگری مدارس باید تجدیدنظر صورت گیرد، افزود: انحصاری کردن رقابت در مدارس خاص باعث کاهش رقابت تحصیلی در دانش‌آموزان در مدارس دولتی می‌شود.

فرماندار بهشهر بیان کرد: دانش‌آموزان مدارس دولتی و عادی هم به اندازه دانش‌آموزان مدارس خاص در برخورداری از دبیران مسؤولیت‌پذیر و خبره سهم دارند و نبایددانش‌آموزان قشر ضعیف جامعه از این مهم محروم بمانند، مسؤولان باید به این مهم توجه کنند که رقابت باید در تمامی مدارس شهرستان نهادینه شود و از اختصاصی کردن رقابت در مدارس خاص بپرهیزند.

این مسؤول تصریح کرد: کسب رتبه‌های برتر کشوری در کنکور سراسری از مدرسه فرزانگان و طلایه‌داران بهشهر حامل پیام خوبی برای شهرستان و این مدارس است اما از طرفی ضربه بدی به دانش‌آموزانی که بنا به هر دلیلی نتواستند در این مدارس پذیرش شوند وارد می‌کند.

سجادی به تأثیرگذاری نقش معلمان در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود: معلم نقش مهمی در سلامت فکری و روانی دانش‌آموزان دارد، سهم معلم در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان بسیار پررنگ و غیر قابل انکار است و شایسته است تا با تجدیدنظر در غربالگری مدارس و برنامه‌ریزی صحیح در انتخاب معلمان، همه دانش‌آموزان را از این مهم بهره‌مند سازیم و در سرنوشت آینده این افراد بی‌تاثیر نباشیم.

وی در پایان به نظارت بر پوشش دانش‌آموزان در مدارس اشاره کرد و گفت: یکی از سیاست‌ها و راهکارهای جدید اداره آموزش و پرورش در دوسال اخیر تأکید بر لباس فرم دانش‌آموزان و یک‌دست‌سازی پوشش آنان است که در برخی مدارس شهرستان این موضوع رعایت نمی‌شود.

 

 دیدگاه شما در مورد : کسب رتبه‌های برتر کشوری در کنکور سراسری ماحصل تلاش مربیان، اولیا و سخت کوشی دانش‌آموزان در شهرستان است

کسب رتبه‌های برتر کشوری در کنکور سراسری ماحصل تلاش مربیان، اولیا و سخت کوشی دانش‌آموزان در شهرستان است تغییر کد