ContactRSS
اخبار

کد خبر : 1203 - تاریخ انتشار : یکشنبه 21 خرداد 1396 - ساعت: 19:06

چاپ
فرماندار بهشهر در جلسه امنیت غذایی شوراها و دهیاران بخش یانه سر: حمام ضد کَنه دامها در بهشهر احداث می شود

فرماندار بهشهر در جلسه امنیت غذایی شوراها و دهیاران بخش یانه سر: حمام ضد کَنه دامها در بهشهر احداث می شود


فرماندار بهشهر از اجراشدن حمام ضد کنه گوسفندان و دام‌های روستاییان در بهشهر خبر داد و گفت: احداث این حمام در دستور کار قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر به نقل از خبرگزاري مهر، سید خالق سجادی فرماندار بهشهر در جلسه امنیت غذایی شوراها و دهیاران بخش یانه سر بهشهر با اشاره به توزیع مواد ضدعفونی‌کننده اظهار کرد: به مقدار لازم مواد ضدعفونی‌کننده در اختیار دهیاران و شوراها قرارگرفته شده و لازم است تا ضمن سم‌پاشی محل نگهداری دام، دام‌ها هم سم‌پاشی شوند.

وی افزود: توجه به بهداشت محیط نگهداری و جلوگیری از انتقال دام از روستاها و استان‌های دیگر به منطقه و روستا از موارد مهمی است که باید مرود توجه قرار گیرد و در صورت انتقال دام از مناطق دیگر به شهر یا روستا باید قرنطینه چندروزه و همچنین حمام ضد کنه برای کنترل بیشتر انجام شود.

نماينده عالي دولت در شهرستان بیان داشت: تب کریمه کنگو در دام علامت و نشانه‌ای ندارد اما برای انسان بسیار خطرناک است و ممکن است منجر به مرگ شود که باید ضمن خرید گوشت از مراکز معتبر عرضه گوشت، نکات بهداشتی هم رعایت شود.

وی گفت: افرادی که در کشتارگاه‌ها کار می‌کنند و یا بادام سروکار دارند، باید از دستکش و چکمه و روپوش استفاده کنند، درواقع رعایت بهداشت فردی تنها راه پیشگیری از ابتلا به بیماری است.

 دیدگاه شما در مورد : فرماندار بهشهر در جلسه امنیت غذایی شوراها و دهیاران بخش یانه سر: حمام ضد کَنه دامها در بهشهر احداث می شود

فرماندار بهشهر در جلسه امنیت غذایی شوراها و دهیاران بخش یانه سر: حمام ضد کَنه دامها در بهشهر احداث می شود تغییر کد