ContactRSS
اخبار

کد خبر : 1120 - تاریخ انتشار : دوشنبه 14 فروردین 1396 - ساعت: 22:01

چاپ
اولين جلسه قرارگاه پيشرفت و آباداني شهرستان بهشهر برگزار شد

با حضور فرمانده سپاه کربلا استان و فرماندار بهشهر و مسؤول بسیج سازندگي:

اولين جلسه قرارگاه پيشرفت و آباداني شهرستان بهشهر برگزار شد


فرماندار بهشهر خاطر نشان كرد: ظرفیت‌های روستایی بهترین فرصت برای توسعه و ایجاد اشتغال هستند، اما متاسفانه ظرفیت‌های موجود در روستاها به‌خوبی استفاده نشده است و این درحالی است که می‌توان با شناسایی و بهره‌برداری صحیح از این ظرفیت‌ها به توسعه همه جانبه مناطق روستایی کمک کرد.
<br>

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر،صبح امروز جلسه بررسی پروژه‌های بخش یانسر با حضور سردار بابايي فرماندهي سپاه کربلا، سيد خالق سجادي فرماندار شهرستان بهشهر و سرهنگ شريعتي مسؤول بسیج سازندگی مازندران در محل فرمانداری شهرستان بهشهر برگزار شد.


سیدخالق سجادی ظهر امروز در جلسه بررسی پروژه‌های بخش یانسر با اشاره به شعار سال عنوان کرد: با توجه به نام‌گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری برآنیم تا با همکاری بسیج سازندگی که به‌واقع بازوی توانمند نظام است، چندین پروژه زیربنایی را در دهستان شهدا بهشهر به بهره‌برداری برسانیم.


وی با بیان اینکه بیکاری و مشکل اقتصادی دو معضل بزرگ در عصر حاضر به شمار می آیند، افزود: نظام اسلامی با شکوفایی استعدادها، خارج شدن از آسیب‌های اجتماعی، عزت و اهمیت ملی به‌دنبال پیشرفت جهانی است و این مهم تنها با روحیه جهادی، تلاش بی وقفه مدیران دستگاهها و همراهی مردم میسر میشود.


فرماندار بهشهر یادآور شد: ظرفیت‌های روستایی بهترین فرصت برای توسعه و ایجاد اشتغال هستند، اما متاسفانه ظرفیت‌های موجود در روستاها به‌خوبی استفاده نشده است و این درحالی است که می‌توان با شناسایی و بهره‌برداری صحیح از این ظرفیت‌ها به توسعه همه جانبه مناطق روستایی کمک کرد.


نماينده عالي دولت در شهرستان به وضعیت روستاها در شهرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هفت روستا در شهرستان بهشهر از وضعیت جاده‌ای خوبی برخوردار نیستند و راه ارتباطی آنان کاملاً خاکی و حتی زیرسازی نیز انجام نشده است. عدم وجود آب آشامیدنی در بیش از ۱۰ روستا در این شهرستان از دیگر معضلات روستاهای این منطقه به شمار می آید.


فرمانده سپاه کربلا مازندران در این نشست از اختصاص اعتبار ١/۵ میلیارد تومانی برای اجرای ۴ محور محرومیت زدایی و سازندگی در دهستان شهدای بهشهر خبر داد و گفت: کشور برای رسیدن به پیشرفت و توسعه نیازمند مدیرانی شجاع، فعال، پُر کار و انقلابی است و فعالیت مدیران توانمند در کنار اقتصاد کارآمد موجب خودکفایی کشور در تولیدات داخلی می‌شود.


وی فعالیت در حوزه زیرساخت‌های عمرانی، سلامت، اشتغال و اقتصاد مقاومتی و همچنین حوزه‌های فرهنگی را چهار محور اصلی فعالیت بسیج سازندگی عنوان کرد و گفت: : با توجه به دستور مقام معظم رهبری درخصوص رفع محرومیت‌زدایی در کشور شناسایی مناطقی که ضریب محرومیت آنها بالای 7 بود در دستور کار قرار گرفت و سهم مازندران در این طرح سه دهستان در شهرهای بهشهر، ساری و تنکابن است.


مسؤول بسیج سازندگی مازندران با بیان اینکه محرومیت در مناطق روستایی کشور بالاست، گفت: در مازندران با پشتیبانی قرارگاه سازندگی تمرکز بر پروژه‌های محرومیت‌زدایی با محوریت چهار فعالیت در دستور کار قرار گرفته است که پروژه‌های محرومیت‌زدایی سه دهستان در استان تا پایان تابستان ۹۶ به‌اتمام می‌رسد.


شریعتی با بیان اینکه چشم‌انداز بهشهر مطلوب است، خاطرنشان کرد: در گام اول اقداماتی خوبی برای اجرای شدن پروژه‌ها در دهستان‌های مشخص صورت پذیرفته است.

 دیدگاه شما در مورد : اولين جلسه قرارگاه پيشرفت و آباداني شهرستان بهشهر برگزار شد

اولين جلسه قرارگاه پيشرفت و آباداني شهرستان بهشهر برگزار شد تغییر کد