ContactRSS
اخبار

کد خبر : 1117 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 فروردین 1396 - ساعت: 20:44

چاپ
جلسه آموزشی مشترك، فرماندارن، بخشداران وهیأت‌های اجرايي شهر و بخش هاي شهرستان هاي بهشهر،نكا و گلوگاه به ميزباني شهرستان بهشهر برگزار شد

با حضور دكتر يونسي معاون سياسي امنيتي استانداري مازندران:

جلسه آموزشی مشترك، فرماندارن، بخشداران وهیأت‌های اجرايي شهر و بخش هاي شهرستان هاي بهشهر،نكا و گلوگاه به ميزباني شهرستان بهشهر برگزار شد


دكتر يونسي معاون سياسي امنيتي استانداري مازندران در نشست آموزشی مشترک فرمانداران، بخشداران، کارشناسان و هیأت‌های اجرابی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا که به میزبانی شهرستان بهشهر برگزار شد، گفت: معیار و شاخص اصلی ما در تمامی امور و فعالیت‌ها قانون است و قانون در همه حوزه ‌وظایفی را از پیش تعیین کرده است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر به نقل از خبرگزاري فارس دكتر علیرضا یونسی بعد از ظهر امروز در نشست آموزشی مشترک فرمانداران، بخشداران، کارشناسان و هیأت‌های اجرابی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا که به میزبانی شهرستان بهشهر برگزار شد، گفت: معیار و شاخص اصلی ما در تمامی امور و فعالیت‌ها قانون است و قانون در همه حوزه ‌وظایفی را از پیش تعیین کرده است.

 

وی ارکان اصلی در انتخابات را تشریح کرد و افزود: رعایت قانون، برقراری امنیت، رقابت در کنار رفاقت و مشارکت حداکثری از جمله موراد اصلی در بحث انتخابات است که اگر هریک از این موارد به‌درستی اجرا شود یقیناً مردم بهترین گزینه‌ها را انتخاب می‌کنند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا انتخابات به‌عنوان تجلی وحدت مردم مطرح شود، اضافه کرد: انتخابات یک گزینش است و مردم با حضور چشمگیر در پای صندوق‌های رأی قدرت را جابه‌جا می‌کنند.

 

این مسؤول به تشریح آخرین وضعیت ثبت‌نام‌کنندگان در استان مازندران پرداخت و گفت: در مازندران 18 هزار و 286 داوطلب در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا نام‌نویسی کردند که 2 هزار و 231 نفر داوطلب شهری و 16 هزار و 55 نفر داوطلب روستایی هستند.

 

یونسی با بیان اینکه در این دوره از رقابت‌ها شاهد حضور ۲۳.٩ درصد بانوان در انتخابات بودیم، خاطرنشان کرد: یک‌هزار و 41 نفر خانم در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان نام‌نویسی کردند که ۵.٧ درصد کل ثبت‌نام شوندگان را شامل می‌شود.

 

وی ادامه داد: سهم آقایان در نام‌نویسی این دوره از رقابت‌ها ۹۴.٣ درصد از کل داوطبان بوده است و 17 هزار و 245 نفر از آقایان در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان نام‌نویسی کرده‌اند.

 

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه در روزهای پایانی حضور چشمگیر داوطبان را شاهد بودیم، یادآور شد: بیش از 63 درصد از داوطلبان در روزهای پایانی نام‌نویسی کرده‌اند.

 

یونسی با اشاره به اینکه شهرستان بابل با 2 هزار و 684 داوطلب رتبه نخست در ثبت‌نام پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان را کسب کرد، افزود: شهرستان آمل با یک‌هزار و 983 داوطلب و 110 نفر داوطلب خانم، تنکابن با یک‌هزار و 440 نفر و 107نفر داوطلب خانم و ساری با 2هزار و 344 نفر و 99 خانم به ترتیب رتبه نخست در ثبت بالاترین داوطلب را کسب کرده‌اند.

 

این مسؤول به میزان ثبت‌نام شدگان در بهشهر اشاره کرد و گفت: شهرستان بهشهر با 723 داوطلب جزو نهمین شهرستان به لحاظ کثرت داوطلب در استان مازندران است.

 

یونسی به تفاوت این دوره از انتخابات با دوره‌های قبل اشاره کرد و افزود: از مجموع ثبت‌نام‌شدگان 26 درصد آنان سابقه عضویت در شورا را دارند.

 

وی افزود: از مجموع داوطلبان 46 درصد سواد خواندن و نوشتن ، 21 درصد دارای مدرک دیپلم، ۶.۵ درصد فوق دیپلم، ١٩.۵ درصد نفر لیسانس، ۵.٧ درصد فوق لیسانس، ۰.۴درصد دکترا و ۰.٩ درصد دارای مدرک حوزوی هستند.

 

معاون استاندار مازندران از کاهش اعضای شورای‌ شهر و افزایش رقابت بر سر کرسی‌ها خبر داد و گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهر در شهرستان‌های ساری، قائم‌شهر، بابل و آمل از 13 و 11 نفر به 9 نفر کاهش یافت.

 

یونسی یادآور شد: بهشهر، نکا، بابلسر، تنکابن و چالوس از دیگر شهرستان‌های استان مازندران هستند که تحت‌ تأثیر قانون جدید با تغییر در تعداد اعضا مواجه می‌شوند و تعداد اعضای شورای شهر از 9 نفر حال حاضر، به 7 نفر کاهش می‌یابد.

 

وی در پایان گفت: در مجموع نسبت به دوره‌های قبل شاهد رشد ١.٣درصد در ثبت نام داوطلبان بوده‌ایم که افزایش 21 درصد داوطلبان زن در این دوره از انتخابات نشان‌دهنده پررنگ شدن نقش زنان در اداره امور شهرستان است.

 

بعد از اين جلسه با مديريت آقاي چهاردهي و آقاي يكتن كلاس آموزشي أنتخابات در سه مرحله برگزار شد و در پايان اين جلسه از اعضا آزمون به عمل آمد.

 

 دیدگاه شما در مورد : جلسه آموزشی مشترك، فرماندارن، بخشداران وهیأت‌های اجرايي شهر و بخش هاي شهرستان هاي بهشهر،نكا و گلوگاه به ميزباني شهرستان بهشهر برگزار شد

جلسه آموزشی مشترك، فرماندارن، بخشداران وهیأت‌های اجرايي شهر و بخش هاي شهرستان هاي بهشهر،نكا و گلوگاه به ميزباني شهرستان بهشهر برگزار شد تغییر کد