ContactRSS
اخبار

کد خبر : 1115 - تاریخ انتشار : سه شنبه 08 فروردین 1396 - ساعت: 11:05

چاپ
عباس آباد بهشهر دومین منطقه گردشگرپذیر مازندران است

فرماندار بهشهر:

عباس آباد بهشهر دومین منطقه گردشگرپذیر مازندران است


فرماندار بهشهر گفت: منطقه گردشگری عباس آباد بهشهر جزو دومین منطقه گردشگرپذیر مازندران است و مدیریتی خوبی بر آن اعمال شده است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر، به نقل از خبرگزاري مهر، سید خالق سجادی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جاذبه های گردشگری فراوان بعشهر خواستار توجه ویژه خبرنگاران به جاذبه های گردشگری شهرستان و معرفی آن به استان و کشور شد.

 

وی افزود: بهشهر شهری تاریخی و گردشگری است که علاوه بر وجود طبیعت بکر و دریای خزر از تاریخی کهن برخوردار است و جاذبه های گردشگری دوران صفویه و دوران مختلف تاریخی همچون عباس آباد، باغ شهرداری، چشمه عمارت، جزیره میانکاله بعنوان منطقه گردشگری طبیعی و غارها و چشمه های متعدد بیانگر تاریخ با قدمت این شهرستان است.

 

فرماندار بهشهر با اشاره به ورود گردشگران و مسافران در طول نوروز به این اماکن گفت: آمار دقیقی از ورود مسافران در زمان فعلی ندارم اما روزانه قریب به دو هزارنفر از باغ شهرداری بهسهر بازدید می کنند و تاکنون حدود دو هزار اسکان مسافران در مدارس بهشهر انجام شده است.

 

فرماندار بهشهر در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اشتغال ایجاد شده درسال گذشته گفت: از محل اعتبارات دولتی سال گذشته ۸۷ میلیارد تومان در بهشهر اشتغال زایی در بخش های مختلف انجام شده است که در رشد و توسعه شهرستان و رفع بیکاری موثر بوده است.

 

وی همچنین در مورد تعداد داوطلبان ثبت نام شده برای شوراهای اسلامی شهر و روستای بهشهر گفت: در مجموع برای شهرهای بهشهر، خلیل شهر و رستمکلا و بخش یانه سر و مرکزی شهرستان بهشهر ۷۲۳نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۸۰نفر مرد و ۴۳نفر زن بودند که ۵۸۲نفر برای حوزه روستایی و مابقی برای حوزه شهری نام نویسی کردند.

 

فرماندار بهشهر افزود: چهار روستا در بخش یانه سر بهشهر واجد شرایط انتخابات شورا نبودند که در این چهار روستا شامل روستاهای کفتکار، سنگ دره، ونشد و کوهنه کوم که به دلیل جمعیت زیر۲۰ خانوار و با جمعیت زیر۱۰۰ نفر واجد شرایط برگزاری انتخاب نبوده اند داوطلبی معرفی نشد اما ماقی روستاها ثبت نام کاندیدها با موفقیت انجام شد.

 

سجادی اظهار کرد: از مجموع داوطلبانی که نام نویسی کرده اند، ۵ نفر مدرک دکترا، ۵۱ نفر مدرک فوق لیسانس، ۱۶۴ نفر مدرک لیسانس، ۴۳ نفر مدرک فوق دیپلم، ۱۳۴ نفر مدرک دیپلم ، ۳۳۶ نفر سواد خواندن و نوشتن و ۱ نفر تحصیلات حوزوی دارند.

 

وی با اشاره به رشد ۲۱/۵ درصدی ثبت نام شوندگان در این دوره از ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به دوره قبل گفت: در دوره قبل میزان ثبت نام کنندگان بالغ بر ۵۹۵ نفر بوده اند که نسب به داوطلبان امسال رشد ۲۱/۵درصدی را شاهد بوده ایم و در بخش روستایی بخش یانسر با ۳۲۷ نفر و بخش مرکزی با ۲۵۵ نفر پا به عرصه رقابت نهادند که این آمار نسبت به دوره های قبل افزایش داشته است.

 

این مقام مسئول در بهشهر ادامه داد: از مجموع ۷۲۳ داوطلب ۱۴۷ نفر ایثارگر هستند و جوان ترین داوطلب ۲۵ساله و مسن ترین داوطلب بالای ۷۰ سال بوده است.دیدگاه شما در مورد : عباس آباد بهشهر دومین منطقه گردشگرپذیر مازندران است

عباس آباد بهشهر دومین منطقه گردشگرپذیر مازندران است تغییر کد