ContactRSS
اخبار

کد خبر : 1078 - تاریخ انتشار : دوشنبه 16 اسفند 1395 - ساعت: 23:26

چاپ
اشتغال زايي امداد مصداق كامل عملي كردن اقتصاد مقاومتي در جامعه است

فرماندار بهشهر در مراسم جشن توانمندسازی 790نفر از مددجویان امداد بهشهر با تاكيد بر نهادينه كردن اقتصاد مقاومتي گفت:

اشتغال زايي امداد مصداق كامل عملي كردن اقتصاد مقاومتي در جامعه است


جشن توانمندسازی 790مددجوی کمیته امداد بهشهر در سه سال گذشته، همزمان با سالروز تشكيل اين نهاد، امروز دوشنبه در سالن بصيرت ارشاد بهشهر برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر صبح امروز مراسم جشن توانمندسازی 790نفر از مددجویان امداد بهشهر در سه سال گذشته همزمان با سالروز اين نهاد با حضورحجت الاسلام جباري امام جمعه شهرستان، سيد خالق سجادي فرماندار بهشهر،نوروزي مدير كل كميته امداد، اسدي بخشدار مركزي و روساي بانك هاي عامل و مسئولين شهري و خانواده هاي مدد جو كميته امداد در سالن بصيرت شهرستان بهشهر برگزاري شد.

 

فرماندار بهشهر در مراسم جشن توانمندسازی 790نفر از مددجویان امداد بهشهر با تاكيد بر نهادينه كردن اقتصاد مقاومتي گفت: اشتغال زايي امداد  مصداق كامل عملي كردن اقتصاد مقاومتي در جامعه است.

 

نماينده عالي دولت در شهرستان گفت: بسياري از مردم بهشهر با درآمد خوب شيپور بيكاري سر داده اند، مردم این شهرستان تنها نشستن پشت میز ادارات را کار و منبع درآمد می‌دانند این در صورتی است که بسیاری از مردم بهشهر در شغل‌های مختلف با درآمد به نسبت خوب شیپور بیکاری را سر داده‌اند.

 

سیدخالق سجادی در جشن توانمندسازی مددجویان کمیته امداد این شهرستان توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد براساس یک مدیریت دانش‌بنیان و بر مبنای اقتصاد مقاومتی را ضروری دانست و اظهار کرد: خودکفایی 790 مددجوی بهشهری متناسب با فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است و این مهم با برنامه‌ریزی بیشتر می‌تواند بهتر مدیریت شود.

 

وی تصریح کرد: باید به مردم راه و روش درآمدزایی را نشان داد، مردم شهرستان تنها نشستن پشت میز ادارات را کار و منبع درآمد می‌دانند این در صورتی است که بسیاری از مردم بهشهر در شغل‌های مختلف با درآمد به نسبت خوب شیپور بیکاری را سر داده‌اند.

 

فرماندار بهشهر ادامه داد: استان مازندران به لحاظ ویژگی آب و هوایی این فرصت را در اختیار مردم این منطقه قرار داده است تا با تولید ساده‌ترین محصول درآمدزایی داشته باشند

 

این مقام مسؤول یادآور شد: خودکفایی و توانمندسازی خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد برای نظام می‌تواند یک فرصت مناسبی ایجاد کند که افرادی که تا دیروز از امکانات کمیته امداد استفاده می‌کردند، خود کارآفرین شده و برای دیگر افراد جامعه تولید شغل کنند.

 

سجادی گفت: در جامعه ما برخی اقدامات مثبت آن‌گونه که باید به چشم نمی‌آیند و امیدواریم همه مسؤولان همدل با مردم جهت ایجاد اشتغال پایدار برای توسعه شهرستان گام بردارند.

 

سيد خالق سجادي افزود: یکی از مهمترین آرمان های امام خمینی(ره)، برقراری عدالت اجتماعی، کم شدن فاصله طبقاتی، حمایت از محرومان و فقرستیزی بود و كميته امداد تا حد بسيار زيادي در اين امر موفق بوده است.
وی گفت: ایجاد اشتغال کمیته امداد و توانمندسازی مددجویان این نهاد، مصداق کامل عملی شدن اقتصاد مقاومتی است که امیدواریم در ادامه راه هم با قوت ادامه یابد.

 


فرماندار بهشهر گفت: تلاش مفید، ارزنده و مهمی توسط کمیته امداد برای توانمندسازی مددجویان و کاهش فقر در جامعه انجام شده است که بیانگر همت والای کارکنان این نهاد در راستای عمل به فرامین امام و رهبری است و همه ما باید کمک کار این نهاد مقدس انقلابی باشیم.

 

رضا جعفري نوروزي مدير كل كميته امداد مازندران هم در اين مراسم
از كاهش تعداد مددجويان تحت پوشش امداد مازندران در سال جاري خبر دا و گفت: اين تعداد از 63 هزار منددجوي مستمري بگير در سال جاري به 56 هزار نفر كاهش يافته است.

 

رضا نوروزي جعفري در ادامه افزود: توانمندسازي اقتصادي يكي از توانمندي هايي است كه توسط امداد انجام مي شود و سرفصل هالي مخنتلف توانمندي اجتماعي، فرهنگي، اشتغال و.. در اين نهاد دنبال مي شود.

 

وي گفت: بايد توجه داشته باشيم كه اگر مردم پاي كار كمك به هم نوعان باشند و از طريق امداد كمك هاي خود را به نيازمندان اهداء كنند بسياري از مشكلات و فقر جامعه برطرف مي شود.

 

به گفته نوروزي، ايتامي كه از طريق حاميان خود در امداد كمك دريافت مي كنند ماهانه 190 هزار تومان دريافتي دارند در حالي كه اين كمك در قالب مستمري امداد، ماهانه 53 هزار تومان است و كمك خيران و حاميان بيشتر از امداد است.

 

مدير كل كميته امداد مازندران با اعلام اينكه برنامه امداد شريك كردم مردم در كمك به نيازمندان است افزود: همه نوع خدمت به افراد تحت پوشش امداد در زمينه خودكفايي، اشتغال، مستمري، جهيزيه، مسكن و.. ارائه مي شود تا به توانمندي لازم برسد و انتظار داريم در اين بخش خيران كمك كار ما باشند.

 

سيد موسي عمادي مدير كميته امداد شهرستان بهشهر در اين همايش اظهار داشت: یکی از مهمترین سیاست‌های ما در کمیته امداد امام خمینی(ره) ایجاد اشتغال برای خانواده های تحت حمایت است.

 

وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیار خوبی در راستای ایجاد اشتغال و ارائه تسهیلات مناسب به مددجویان صورت گرفته است و بسیاری از مددجوان از این طریق به خودکفایی رسیده‌اند كه امروز جشن 790 مددجوي توانمند در طي سه سال گذشته برگزار شد.

 

مدیرکمیته امداد امام خمینی بهشهر ادامه داد: سه هزار و 150 خانوار و تعداد 5 هزار و 450 نفر مددجو از خدمات مختلف امداد بهشهر برخوردار هستند و ماهانه مستمري دريافت مي كنند.

 

عمادي گفت: خدمات امداد در 25 سرفصل مختلف به افراد تحت پوشش ارائه مي شود كه در بخش اشتغال زايي، جهیزیه، مسکن، درمان و...است.

 

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه اشتغال مددجویان کمیته امداد در حاشیه این مراسم خبر داد و افزود: حدود 10 غرفه بريا حمايت از افراد تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی اين شهرستان امروز در حاشيه برگزاري جشن توانمندسازي برپا شد.

 

در پايان مراسم از سيد خالق سجادي فرماندار بهشهر به عنوان رئيس كميسيون اشتغال شهرستان بهشهر تجليل و از كارافرينان مدد جو كميته امداد و روساي بانك هاي عامل نيز قدرداني شد. 

 

 

 

 

 دیدگاه شما در مورد : اشتغال زايي امداد مصداق كامل عملي كردن اقتصاد مقاومتي در جامعه است

اشتغال زايي امداد مصداق كامل عملي كردن اقتصاد مقاومتي در جامعه است تغییر کد