ContactRSS
اخبار

کد خبر : 1001 - تاریخ انتشار : سه شنبه 12 بهمن 1395 - ساعت: 16:28

چاپ
همزمان با سراسر كشور زنگ انقلاب در مدرسه دخترانه شهيد رجايي شهرستان بهشهر نواخته شد

با حضور فرماندار و مسئولين :

همزمان با سراسر كشور زنگ انقلاب در مدرسه دخترانه شهيد رجايي شهرستان بهشهر نواخته شد


صبح امروز ١٢ بهمن ماه، همزمان با سالروز ورود امام راحل به میهن اسلامی، زنگ انقلاب با حضور سيد خالق سجادي فرماندار شهرستان بهشهر و مسئولين شهري همزمان با سراسر كشور در مدرسه دخترانه شهيد رجايي شهرستان بهشهر نواخته شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بهشهر صبح امروز ١٢ بهمن همزمان با آغاز سی هشتمین دهه مبارک فجر و سالروز ورود امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی به وطن، زنگ انقلاب با حضور فرماندار محترم شهرستان بهشهر، اصغري مديريت آموزش و پرورش شهرستان و مسوولان دستگاههای اجرایی، معلمان و دانش آموزان این شهرستان و به صورت نمادین در دبیرستان شهید رجایی(متوسطه اول) شهرستان بهشهر نواخته شد.

 

فرماندار بهشهر نیز در این مراسم، ضمن تسلیت در گذشت رئیس مصلحت نظام و تبریک سی و هشتمین بهار آزادی با اشاره به  پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به نقش دانش آموزان در پیروزی انقلاب اسلامی هم اشاره کرد و گفت: دانش آموزان از جمله تاثیر گذارترین اقشار در پیروزی اسلامی و تداوم آن در سال های بعد از پیروزی تا به امروز بوده اند.

 

سيد خالق سجادي  فرماندار شهرستان بهشهر در این مراسم اظهار داشت: هدف از برگزاری سالانه آیین‌های جشن پیروزی انقلاب اسلامی مرور ریشه‌های انقلاب اسلامی تحت عنوان چرایی و چگونگی پیروزی انقلاب است تا با الهام از درس‌های انقلاب راه امام و شهدا را گم نکنیم.

 

سیدخالق سجادی در مراسم نمادین گلبانگ انقلاب اسلامی گفت: امروز با حضور در این مدرسه یاد و خاطره شهیدان عموزاد برما زنده شد. عزیزانی که تربیت یافته این مکتب بوده اند و برای دفاع از اسلام و تداوم انقلاب از جان خود گذشتند.


وی ادامه داد: باید قدر آنهایی که دانش آموخته این مکتب بودند را بدانیم. در سایه فرهنگ ایثار شهادت است که مکتب انقلاب پابرجا خواهد بود.


فرماندار بهشهر تاکید کرد: شما دانش آموزان در این مکتب درس می خوانید و در سایه رشادت آن دانش آموختگان و در امنیت زندگی می کنید و درس می خوانید و ما به وجود شما افتخار می‌کنیم.

 

این مسئول با اشاره به از دست دادن 3 تن از موثرترین فعالان انقلاب اسلامی بیان داشت: مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی (ره)، آیت الله عظمی موسوی اردبیلی و مبارز خستگی ناپذیر دوران جنگ آیت الله هاشمی رفسنجانی از جمله فعالان عرصه انقلاب و یاران همیشگی رهبر بودند که متاسفانه امروز در چنین روزی ایران از حضور آنان محروم است.


وی به حضور زنان در عرصه های اجتماعی تاکید کرد و گفت: در دوران اقلاب و پیروزی اسلام بیش از نیمی از تلاشها بر دوش بانوان بوده است . این مهم بیانگر این است که زنان با حفظ حریم خانوادگی میتوانند همگام با مردان جهت دفاع در برابر حق تلاش کنند.

 

سجادی حفظ اعتماد به نفس در زنان را گامی موثر در پیروزی دانست و گفت: زنان ایرانی باید با اقتدار و حفط حریم ها با حضور در عرصه های اجتماعی حق مدیریتی خود را دریافت کنند و تحت هیچ شرایطی اعتماد به نفس خود جهت حضور در میادین اجتماعی را از دست ندهند.

 

 

وی در ادامه به نقش رهبری امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی هم اشاره داشت و یادآور شد، رهبری و هدایت مبارزات مردمی توسط ایشان از دیگر عوامل موفقیت انقلاب اسلامی در برابر رژیم طاغوت و حتی در سال های بعد از انقلاب نیز در برابر قدرت های شرق و غرب بوده است.

 

فرماندار بهشهر یادآور شد، ک هویت دینی و رهبری قاطع امام خمینی در پیروزی و تداوم انقلاب نقش چشمگیری داشت بطوریکه امروز بعد از گذشت سی و هشت سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی همچنان این انقلاب با قدرت و قاطعیت در حال پیشروی و حرکت به سوی اهداف متعالی خود می باشد و امروز بعنوان یک قدرت مطرح در عرصه منطقه ای و بین الملل مورد توجه جهان می باشد.

 

وی در ادامه به ۲۵ طرح افتتاحی با اعتبار بیش از ۲۵ میلیارد در این دهه اشاره کرد و گفت: باتوجه به محدودیتهای دولت تدبیر و امید خوشبختانه موفق به بهره برداری 25 طرح بزرگ در این شهرستان شده ایم. کلنگ زنی 10 پروژه با اعتبار 85 میلیارد تومن از دیگر برنامه های ما در ایام دهه فجر می باشد.

  

قربانعلي اصغري مديريت آموزش و پرورش و شهرستان بهشهر نيز در ادامه اين مراسم گفت:رهبر کبیر انقلاب اسلامی در چنین روز و ساعتی پس از ۱۵ سال در ۱۲ بهمن سال ۵۷ به میهن بازگشتند و با اعتقاد راسخ به خداوند متعال و حمایت و پشتیبانی ملت بزرگ ایران، توانستند انقلابی ایجاد کنند که هم اکنون به الگویی بی بدیل برای همه کشورهای آزادیخواه جهان تبدیل شده است.

 


وی تاکید کرد: همه ما باید شکرگزار این نعمت الهی باشیم و برای رسیدن به قله های پیشرفت و تعالی این کشور تلاش کنیم تا انقلاب اسلامی بتواند همچنان به رسالت خطیر خود که نشر صدای آزادی و استقلال است ادامه داده و در جهان باعث نابودی و شکیت دشمنان استکباری و استعماری شود.

 دیدگاه شما در مورد : همزمان با سراسر كشور زنگ انقلاب در مدرسه دخترانه شهيد رجايي شهرستان بهشهر نواخته شد

همزمان با سراسر كشور زنگ انقلاب در مدرسه دخترانه شهيد رجايي شهرستان بهشهر نواخته شد تغییر کد